Neziderské jazero (3dni)

Dátum Počet dní Nadmorská výška Prejdená vzdialenosť Trvanie jazdy Priemerná rýchlosť Maximálna rýchlosť Spálené kalórie

19 Jul '13

3 dni

115 m.n.m.

150 km

10.0 hod

15 km/h

48.2 km/h

2875 kalórii

Dátum Prejdená vzdialenosť Trvanie jazdy Priemerná rýchlosť Maximálna rýchlosť Spálené kalórie

19 Jul '13

15 km

10.0 hod

15 km/h

45.5 km/h

235 kalórii

Trasa: Bratislava - Most SNP, Bratislava - Most Lafranconi, Wolfsthal

Popis: Na tento výlet do Rakúska som sa nesmierne tešil, pretože som si ho "naplánoval" s kamošom Dušanom len deň dopredu. Aj keď sme o podobnom výlete rozmýšlali už dávnješie, zrealizovať sa nám ho podarilo až túto sezónu. Už prvý deň bol dôkazom toho, že to bude výlet plný nepredvídateľných udalostí :) Po menších technických problémoch sa nám predsa len podarilo približne o 17tej hodine vyraziť z Bratislavy po cyklotrase smerom k slovensko-rakúskym hraniciam. Pôvodne sme sa chceli dostať k Neziderkému jazeru už v piatok podvečer, ale keďže sme len o takom čase vyrazili, zhodli sme sa, že bude rozumnejšie pokračovať do Wolfsthalu. Tu sme sa rozhodli stráviť prvú noc, ale keďže nablízku nebol žiadny kemping, museli sme nájsť nejaké vhodné miesto na stanovanie, čo sa nám napokon aj podarilo. A tak sme rozložili stan pár metrov na krásnej lúke za obcou Wolfsthal, tesne pod lesom s výhľadom na malebnú krajinu.


IMG_2363.JPG
IMG_2364.JPG
IMG_2366.JPG
Dátum Prejdená vzdialenosť Trvanie jazdy Priemerná rýchlosť Maximálna rýchlosť Spálené kalórie

20 Jul '13

70 km

10.0 hod

15 km/h

45.5 km/h

1462 kalórii

Trasa: Wolfsthal, Hainburg an der Donau, Bad Deutsch - Altenburg, Schönabrunn, Deutsch Haslau, Potzneusiedl, Neudorf, Gattendorf, Zurndorf, Friedrichshof, Weiden am See, Neusiedl am See, Jois, Winden am See, Breitenbrunn (Kemping)

Popis: Na druhý deň sme vstali približne o pol ôsmej, zbalili veci, stan a pomaly sme vyrazili po polnej ceste smerom na Hainburg. Tu sme sa zastavili nakúpiť jedlo a hlavne veľa vody. Ceny potravín samozrejme v porovnaní so slovenskými obchodmi očosi vyššie, ale taký alkohol nás prekvapil nižšími cenami :). Pokračujeme ďalej cez centrum Hainburgu. Chvíľu na to ako sme vyrazili z potravín, sme museli riešiť opravu, v poradí už tretieho, defektu. Ani sme sa nenazdali a od rána ubehli už tri hodiny, slnko pieklo čím ďalej tým viac. Po takmer hodine blúdenia a hľadania cyklotrasy v Hainburgu sme konečne nabrali správny smer a pokračovali sme poľnou cestou cez rakúske obce, ktorých názvy končili väčšinou na siedl, dorf, hof, teda typicky nemecky :) Aj napriek dobre značeným trasám, sme si museli pomáhať mapami.

Dátum Prejdená vzdialenosť Trvanie jazdy Priemerná rýchlosť Maximálna rýchlosť Spálené kalórie

21 Jul '13

65 km

10.0 hod

15 km/h

48.2 km/h

1178 kalórii

Trasa: Breitenbrunn (Kemping), Winden am See, Jois, Neusiedl am See, Weiden am See, Friedrichshof, Zurndorf, Pama, Kittsee, Berg, Bratislava - Most Lafranconi, Bratislava - Most SNP

Pridať komentár

Meno:

(povinné)

Web:

Email:

(povinné)

nezverejniť email

Text:

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain