O mne

Takže pár slov o mojej osobnej webovej stránke. Cyklistický web Bikerxnx vznikol už pred viac ako štyrmi rokmi a prešiel mnohými zmenami, od zmenu dizajnu a obsahu až po zmenu hostingu a tým aj zmeny adresy celého webu. Možno sa pýtate, prečo práve XNX, ide vlastne o akési zašifrovanie niečoho, čo s cyklistikou veľmi úzko súvisí, pár ľudí už to uhádlo :).

Vznik

Začiatky stránky o cykloturistike vo Vysokých Tatrách a v okolí sa začali rysovať v roku 2006, kedy som vytvoril moju prvú webovú stránku na základnej škole s názvom Ekoweb. Ekoweb bol "predchodca" webu Bikerxnx, i keď vtedy mal ešte ďaleko k dnešnej podobe.

Tvorba

Na začiatku mojej tvorby HTML som používal program MS Publisher, keďže som nemal žiadny iný k dispozícií. Musím povedať, že zo začiatku som nemal doma ani pripojenie na internet, takže bolo to náročné, najmä FTP prenos v internetovej kaviarni :). Neskôr som začal používať aj Macromedia Dreamweaver, ktorý mne osobne veľmi nesadol. Trvalo mi kým som sa čo to naučil v ňom tvoriť a upravovať. Po ňom som sa dostal k MS FrontPage-u, s ktorým som nadmieru spokojný vzhľadom na moje znalosti s HTML, a v ktorom vytváram a upravujem svoje webové stránky až dodnes.

Prenos dát

Na prenos dát z PC na server, tzv FTP, používam program Total Comander, s ktorým je to veľmi jednoduché. Na tvorbu fotogalérií som používal Zoner Web Gallery, ktorý sa mi časom zdal veľmi nepraktický a tak som natrafil na nový, lepší Jalbum. Samozrejme pred ním ešte zopár jednoduchých "softíkov" na úpravu a konvertovanie obrázkov a fotografií.

Grafika a dizajn

Na dizajn a tvorbu grafických objektov na stránke používam Photoshop, v ktorom sa stále zdokonaľujem a učím sa v ňom vytvárať najrôznejšie grafické návrhy. Určite ide o jeden z najlepších grafických editorov, a prácu s grafikou, si bez neho už ani nedokážem predstaviť. Na nasledujúcich obrázkoch, môžete vidieť jednotlivé vzhľady stránky:

Obsah

Obsah celého webu tvoria predovšetkým texty a články súvisiace s cyklistikou a cykloturistikou, denníky o cyklotúrach a veľké množstvo fotiek vo fotogalériách. Je možné, že sa na stránkach nachádzajú gramatické a iné chyby, no priznám sa, že gramatika mi v škole veľmi nešla :). Ďalej na stránke zverejňujem aj články z iných serverov, pri ktorých je samozrejme uvedený zdroj.

Hosting

Čo sa týka hostingu na szm.sk som bol pomerne spokojný, až kým som neobjavil lepší, s väčšou kapacitou dát a ostatnými službami, free hosting na ic.cz. Tu je možnosť si vybrať aj vlastnú adresu, resp. "koncovku" subdomény, v mojom prípade je to "tym.sk". Tento hosting používam od 7. januára 2007.

Budúcnosť

Do budúcnosti, mám v pláne vytvoriť portál so cykloturistickým sprievodcom vo Vysokých Tatrách a v okolí. Verím, že sa počas štúdia na vysokej škole naučím programovanie web stránok v PHP a MySQL, ktoré sú určite oveľa praktickejšie a inteligentnejšie programovacie jazyky ako HTML :).

Na záver by som už len spomenul niečo o zámere tejto stránky. V prvom rade sa chcem podeliť s Vami o mojich zážitkoch na cykotúrach alebo pretekov, a taktiež ukázať Vám fotky, ktoré som nafotil. Ďalej je to priblížiť návštevníkom webu, Tatranský, Podtatranský región a Spiš, podať im základné informácie, prípadne odkazy, kde ich môžu hľadať. V neposlednom rade sa snažím prostredníctvom tejto stránky učiť sa nové veci v oblasti tvorby web stránok, či grafiky. Nedá mi nespomenúť aj to, koľko nových kamarátstiev a kontaktov sa mi podarilo nadviazať práve prostredníctvom mojej stránky, s mnohými, ktorí ma oslovili som stále v kontakte, ba s niektorými sa aj osobne stretávam na cyklotúrach :)

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde